در سال 2017 بازار خريد فويل آلومينيوم و فروش فويل آلومينيوم جهاني تا حدود بسيار زيادي متوازن باشد. عرضه شمش آلومينيوم در جهان رشد خواهد کرد و اين رشد مرهون پروژه‌هاي شرکتهاي هندي و چيني خواهد بود. پيش‌بيني مي‌شود تا نرخ رشد تقاضاي آلومينيومي در سال 2017 در حدود 3 تا 5% و نرخ رشد عرضه بين 4% تا 6% باشد.


از عوامل مؤثر بر تقاضاي فويل آلومينيوم در سال 2017 مي‌توان به حرکت بازار مسکن و بخش حمل نقل در چين اشاره نمود. از طرفي رشد اقتصادي در آمريکا و منطقه اروپا به ثبات رسيده و همين امر مي‌تواند چشم‌انداز تقاضا را بيش از پيش بهبود بخشد.


در طرف عرضه مي‌توان به توليد مجدد برخي از کارخانه هاي چين و پروژه هاي افزايش ظرفيت در صنايع آلومينيوم چين و راه اندازي پروژه هاي هند اشاره نمود. البته در اين سال شاهد اعمال برخي از محدوديتها بر روي توليد کارخانه‌هاي آلاينده چين نيز خواهيم بود.


در سال 2016 توليد شمش آلومينيوم در چين در حدود 32 ميليون تن خواهد بود و توليد ساير کشورهاي جهان به 27 ميليون تن خواهد رسيد، ضمن اينکه تقاضا براي آلومينيوم در چين 31 ميليون و در ساير کشورها 28 ميليون خواهد بود.


پيش بيني مي‌شود تا در سال 2017 تراز بازار جهاني فويل آلومينيومي در حدود 209 هزار تن دچار مازاد عرضه شود که در مقايسه با کسري 949 هزار تني سال 2016 بسيار قابل توجه به نظر مي‌رسد و ممکن است منجر به فشار بر قيمتهاي جهاني شود.پيش‌بيني مي شود تا در سال 2017 تراز بازار جهاني آلومينيوم در حدود 209 هزار تن دچار مازاد عرضه شود که در مقايسه با کسري 949 هزار تني سال 2016 بسيار قابل توجه به نظر مي‌رسد و ممکن است منجر به فشار بر قيمت‌هاي جهاني شود.نکته قابل تامل در چشم انداز بازار جهاني حضور توليدکننده جديدي به نام هند است. موسسه سي.آر.يو پيش‌بيني نموده است تا تراز بازار آلومينيوم هند از 750 هزار تن مازاد عرضه در سال 2016 به 1.2 ميليون تن در سال 2020 برسد. همچنين کشورهاي خاورميانه به دليل وجود ذخاير عظيم نفت، گاز و انرژي، طر حهاي توسعه متعددي در صنعت آلومينيوم خواهند داشت، به‌طوري که تراز بازار آلومينيوم در خاورميانه از 3 ميليون تن مازاد عرضه در سال 2016 به 3.4 ميليون تن در سال 2020 خواهد رسيد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : آلومينيوم ,بازار ,ميليون ,عرضه ,جهاني ,هزار ,مازاد عرضه ,فويل آلومينيوم ,تراز بازار ,بازار جهاني ,بسيار قابل ,تراز بازار آلومينيوم ,تراز بازار جهاني
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زیبایی با زیبان انجمن هنرهای نمایشی تربت حیدریه هتل های تهران فناوری www.balanej.blog.ir Justin مجله دلتا ربات اينستاگرام گلفا چت|چت گلفا|چت فارسی|الهه جونم دوست دارم